דוקטור אילנה דריאל

מאת ד”ר אילנה דריאל

אי סבילות ללקטוז היא לא אלרגיה למוצרי חלב

אי סבילות ללקטוז, נובעת ממחסור באנזים הלקטאז המפרק את סוכר החלב, ותסמיניה הם במערכת העיכול בלבד ( לרוב: כאבי בטן, שילשולים, גזים ). לעומת זאת, אלרגיה לחלב פרה היא תגובה של מערכת החיסון לחלבון החלב והיא באה לידי ביטוי במגוון דרכים בינהם נזלת אלרגית, פריחה, הקאות ועוד…

אנשים הסובלים מאי סבילות ללקטוז, בשונה מהסובלים מאלרגיה לחלב, יכולים לצרוך מוצרי חלב מסויימים, ולהנות מהיתרונות הבריאותיים שלהם.

במידה ואתם סובלים מאי סבילות ללקטוז, תוכלו להעזר בטיפים הבאים:

  1. להיבדק   כאבי בטן, גזים ושילשולים הם תסמינים של  אי סבילות ללקטוז, אך גם של מחלות מעיים אחרות. חשוב לעשות ברור רפואי ובדיקת נשיפה ללקטוז כדי לוודא שאין בעיות נוספות במערכת העיכול.
  2. התאמה אישית  המחסור בלאקטאז שונה מאדם לאדם ומשתנה גם בתקופות שונות בחיים. לפיכך התאמת סוג וכמות מוצרי החלב תהייה אישית.
  3. בחירה  יש לבחור מוצרי חלב דלי לקטוז או נטולי לקטוז. גבינות קשות, קוטג’, חלב  או שוקו דל לקטוז, יוגורט ומוצרי חלב נוספים שעברו הבשלה.
  4. לא לבד כדאי לשלב מוצרי חלב בכמות קטנה כחלק מהארוחה. האכילה בשילוב מזונות נוספים בארוחה, גורמת לשחרור איטי של הלקטוז ומקל על עיכולו.
  5. התחילו בקטן   כדי לבחון את רמת הסבילות האישית שלכם, נסו לאכול מוצרי חלב בכמות קטנה והגדילו בהדרגה. לדוגמא: אכלו 2 כפות קוטג’ ובדקו את הרגשתכם. אם הרגשתם טוב, תוכלו להגדיל את הכמות.
  6. השלמת האנזים החסר  לפני אכילת מוצרי חלב, ניתן להיעזר בכדורי לקטזין / או דומיו (המכילים את האנזים המפרק את הלקטוז). חשוב להתאים את כמות הכדורים לכמות מוצרי החלב הנאכלת.בהצלחה!