דוקטור אילנה דריאל

מאת ד”ר אילנה דריאל

שיטה ייחודית ומדויקת לאבחון רגישות למזון

מי שסובל מרגישות למזון יודע שהדרך לאבחון ולאיתור מדויק של מקור הבעיה, יכולה להיות פתלתלה וארוכה, ולא תמיד לייצר תשובה חד משמעית ברורה. חושש שגם אתה רגיש למזון כלשהו? השיטה שאני פיתחתי מאתרת מהר ובאופן מדויק את סוגי המזונות שאליהם אתה רגיש, ואת רמת הרגישות שלך.

לאורך שנות המחקר שביצעתי, פיתחתי שיטה ייחודית המספקת את המענה המהיר ביותר והמדויק ביותר, הקיים נכון להיום, לשאלת הרגישות במזון שלך. באמצעות השיטה, אנשים מאובחנים מדי יום ומגלים למה בדיוק הם רגישים ומה נדרש מהם לשנות בתזונתם – ובכך, משפרים את איכות חייהם באופן דרמטי ומהיר.

את השיטה פיתחתי לאחר שגיליתי שבמשך עשורים שלמים לא פותחו ולא השתכללו שיטות הבדיקה של רגישויות מזון, זאת כאשר מנגד, התחום הולך ונהיה רווי יותר ויותר – מדי שנה מדווחת כמות הולכת וגדלה של אנשים על רגישויות כאלו ואחרות ועל סבל וכאבי בטן, לצד תופעות לוואי נוספות שניתן לשייך לרגישויות במזון.

אז איך עובדת השיטה?

השיטה שפיתחתי מעבירה את המטופל דרך 5 שלבים, כל שלב נמשך כשבוע. בתום חמשת השלבים, ידע המטופל באופן ודאי ומדויק אם ולאילו סוגי מזונות הוא רגיש בדיוק, ועד כמה. משך בדיקה זה הוא הקצר ביותר שקיים נכון להיום.

השיטה מתבססת על מודל מתמטי שקובע באופן ממוחשב מה יאכל המטופל בכל אחד מחמשת השלבים. בתוך כל תפריט שבועי נכללים 6 מרכיבי מזון, שהם הנבדקים בשבוע זה. בתום כל שבוע מגיע המטופל לקליניקה וממלא שאלון הכולל דירוג מספרי של תחושותיו הפיזיות באותו שבוע. הדירוג שמבצע המטופל בכל שלב, לצד נתוני בדיקות הדם שלו, מאפשרים לי, כמומחית לרגישויות למזון, לזהות באופן מדויק את סוג הרגישות ורמתה – האם מדובר על אלרגיה (שסימניה קשים ואף מסכנים חיים), רגישות (שפוגעת באיכות החיים אך אינה מסכנת חיים), או שאין רגישות למזון כלל ואז יש לחפש את מקור הבעיה במקום אחר.

במסגרת השיטה בניתי מאגר מידע הכולל בתוכו כ- 700 מוצרי מזון ולגביהם פירוט מדויק ומלא של מרכיבי המזון של כל אחד מהם. באמצעות מאגר מידע זה באפשרותי לבצע חיתוכים לפי הצורך ולפי הדיאטה שניתנת לכל מאובחן בכל אחד מחמשת שלבי הבדיקה, כך שבכל שבוע אני יודעת לכוון  את המטופל למזונות המדויקים שבאפשרותו לאכול בשבוע זה, לעומת מזונות שמהם עליו להימנע. מאגר מידע זה מפרט את מרכיבי המזון של כל אחד מהמוצרים ברמת הפירוט הגבוהה ביותר, וכך מתאפשרת הימנעות מוחלטת ממרכיבי מזון מסוימים – לפי צורכי האבחון.

ייחודיותה של השיטה:

מהירות – השיטה מאפשרת לאתר את הרגישות ורמתה בזמן הקצר ביותר.

דיוק – השיטה מאתרת באופן מדויק את הגורם (או הגורמים) לרגישות, מתוך מגוון של כ- 30 מרכיבי מזון. אין נכון להיום אף שיטה שבאמצעותה ניתן להגיע לרמת דיוק כה גבוהה.

מענה למורכבויות – השיטה לוקחת בחשבון גם את המורכבויות והדקויות הנדרשות באיתור רגישות למזון. למשל: ישנם מרכיבי מזון שהנבדק אינו רגיש אליהם, אך בגלל שהם דומים מאוד למרכיבי מזון אחרים שאליהם הוא דווקא כן רגיש – הם מייצרים תגובה של רגישות. מצב זה נקרא cross reaction (תגובה צולבת) וגם אותו השיטה לוקחת בחשבון.

חושש שהנך סובל מרגישות למזון כלשהו?

זה הזמן לבדוק. לחץ כאן וצור קשר!