"מזונו של אדם אחד יכול להיות רעל לאדם אחר" (לוקרציוס במאה ה-1 לפנה"ס).

מחקרים מצביעים על כך ש 1/3 מהאוכלוסייה סובלת מרגישות למזון בזמן נתון ו 1/2 מהאוכלוסייה סבלה או תסבול במהלך החיים מרגישות זו. היא תגובה שלילית של הגוף למזון. היא יכולה להיות זמנית או קבועה לכל החיים. תגובה זו יכולה להופיע בעיקבות מצבים גופניים שונים אך הנפוץ הוא קושי בעיכול. במידה ונאכל מזון שהגוף אינו מצליח לעכל בגלל מחסורים באנזימי עיכול, מחלות שונות בדרכי העיכול, פגמים מולדים במערכת העיכול, ועוד – יופיעו תופעות שליליות. תופעות אלה כוללות: כאבי בטן, , נפיחות רבה, הקאות, צרבות, אי נוחות כללית בבטן, שלשולים או עצירות ואף מחלות כרוניות קשות אחרות. רגישות למזון יכולה להתבטא גם באופנים אחרים כגון: פריחות, גירודים, אקזמות, עייפות יתר, כאבי ראש, שינויים חדים במצבי רוח, חשיבה מעורפלת ועוד.

קיים קושי ניכר באיבחון רגישויות אלה ולכן אנשים לומדים לחיות עם הכאב והאי נוחות המתלווה. יחד עם זאת קיימת  כיום בדיקת דם מיוחדת לרגישות למזון. בדיקה זו, בלויווי אבחון מדוייק ושינויים תזונתיים, מביאים לרוב לשינוי עצום באיכות חייו של המטופל.

הבדיקה בשם FOOD DETECTIVE שמיובאת מאנגליה, וקיבלה את האישורים של ה FDA ורשות התרופות האירופאית, בודקת נוכחות של נוגדנים בדם ל כ- 60 מרכיבי מזון נפוצים. בדיקה זו מקלה על אבחון רגישות למזון ומאתרת באופן מדוייק ואמין אם קיימות רגישויות למזון ובאיזו דרגת חומרה. הימנעות מאכילת מזון שנמצאו לו נוגדנים למשך 4-5 חודשים, גורמת לירידה ניכרת בכמות הנוגדנים ואף להעלמותם. בשלב זה ניתן לחזור ולאכול את המזון ממנו נמנענו.

רגישויות למזון מתפתחות פעמים רבות בעיקבות קיום של מחלה אחרת, בפרט מחלה אחרת במעי. חולים במחלות מעי דלקתיות (מחלת קרוהן וקוליטיס), חולים במחלות , נוטים לסבול יותר מרגישות למזון. בחלק מהמקרים, הדבר בא לידי ביטוי בהחמרת התסמינים מהם הם סובלים בדרך כלל. נמצא במחקרים ששינוי האכילה והפחתת המזונות אליהם רגישים, משפרת במידה ניכרת את מידת הכאבים ומשפרת את איכות חייו של החולה.

קיימות רגישויות רבות ומגוונות. הרגישויות המוכרות ביותר הן רגישות ללקטוז (סוכר החלב), רגישות לגלוטן (חיטה ומוצריה), רגישות לפרוקטוז (סוכר פירות), ביצים. קיימת רגישות לצבעי מאכל, ממתיקים מלאכותיים ועוד תוספי מזון הנמצאים במזונות מעובדים אותם אנו צורכים.

 

pain-photo

ברצוני להביע את תודתי והערכתי לפועלך בנושא של אבחון רגישות למזון במחלות המעי הדלקתיות. נושא זה היה חשוב מאוד לבדיקה וזאת כיוון שחולים רבים הרגישו תמיד שיש קשר בין סוגי המזון שאותו הם אוכלים ובין ההתגברות של תופעות שונות הקשורות במחלה כגון שילשולים, עייפות, חום וכו`. כיום יש ביכולתי כחולה קרוהן לווסת טוב יותר את האיזון בין מוצרי המזון השונים ע"מ לחיות חיים שקטים ושלווים מצד המחלה .

תודה רבה על הכל

שמעון נ, מנהל כספים
לפני כשנתיים השתתפתי, כחולת קרוהן, במחקרה של ד"ר אילנה דריאל.
ברצוני להמליץ בחום רב על ד"ר דריאל ושיטתה המוצלחת.
כמו חולי קרוהן רבים, נדדתי בין תזונאיות ובעלי מקצוע נוספים שנתנו לי עצות שונות ומשונות לגבי התזונה, עד שפגשתי באילנה.
אין ספק שקיים קשר הדוק בין בעיות עיכול ותזונה. אילנה השכילה למצוא שיטה קלה ובטוחה לברר מהי התזונה הנכונה עבור כל אחד באופן אישי.
מדי שבוע – שבועיים קיבלתי חוברת מפורטת ובה מאכלים שמותר לי לאכול, המגוון היה רב ויכולתי למצוא בקלות את המזונות. במקביל, ערכנו מעקב אחר התגובות שלי לאוכל ובמידה וזה לא התאים, מיד עברנו לשלב הבא. כל התהליך נמשך זמן קצר ובסופו גילינו אילו מאכלים אינם מומלצים עבורי.
בסופו של התהליך חשתי הטבה משמעותית מזה זמן רב ואף הצלחתי במטרתי להכנס להריון ללא טיפול תרופתי.
כיום, כשנתיים אחרי, אני ממשיכה בשיטתה של אילנה באופן עצמאי, שיטה שהפכה במהרה לדרך חיים, ונמצאית בהפוגה מן המחלה.
ברצוני להודות במכתב זה לד"ר דריאל על היחס האישי, הזמינות והסבלנות לשאלותי וכמובן על מקצועיותה.
לסיכום אני ממליצה בחום ומוכנה לדבר עם כל ספקן באופן אישי.
שירי, תל אביב

שיטות אבחון לרגישות למזון

blod test kit

ניתן לעשות כיום בקליניקה, בדיקת דם לאבחון רגישות למזון בשם FOOD DETECTIVE. בדיקת דם חדשנית, איכותית ומדויקת הבודקת רגישות לכ- 50 מזונות. תוצאות תוך מס' שעות.


מניעת מזון מהתפריט, מאפשרת בדיקה של תגובת הגוף האמיתית לאותו מזון. לכן, שיטת האלימינציה היא עדיין השיטה הכי מדויקת לאבחון רגישות למזון. CEP, היא שיטת אלימינציה חדשנית, ממוחשבת ומדויקת, המאפשרת פתרון אמין לבעיה. דיאטות האלימינציה נוסו בהצלחה מרובה על חולי מחלות מעי במסגרת ניסוי מדעי במרכז רפואי רבין, פתח תקווה. במסגרת הברור, נבדקת רגישות ל-30 מרכיבי מזון, תוך פרק זמן ממוצע של 10 שבועות. האבחון יכול להתבצע גם ללא מפגשים אישיים – on line.