דוקטור אילנה דריאל

מאת ד”ר אילנה דריאל

 

הידעתם שאנשים מסוימים סובלים מרגישות או אלרגיה לקפאין? מסתבר שאצל חלק מאיתנו, צריכת קפאין מעוררת סימפטומים שונים, המאובחנים בטעות כמחלות פיזיות ונפשיות. אבחון שגוי מונע פתרון של הבעיה שעלולה להחריף למחלה, בעוד שהימנעות מצריכת קפאין יכולה לפתור את הבעיה בקלות. יצאנו לברר כיצד, אם כן ניתן לזהות רגישות או אלרגיה לקפאין.

 

סימפטומים

רשימת הסימפטומים עליהם מדווחים אנשים הרגישים לקפאין היא ארוכה וכוללת: דופק מואץ, כאבי ראש חזקים – עד כדי מיגרנות במקרים מסוימים, כאבי שרירים, קוצר נשימה ולחץ בחזה, נפיחות בלשון, בצוואר ובבלוטות הלימפה, תחושות נימול בפנים, בידיים וברגליים, ועוד. בנוסף, אנשים מדווחים על סימפטומים נפשיים כמו דיכאון, חרדה, הזיות, קשיי ריכוז, אי שקט ועוד. כל אחד מהסימפטומים האלו, אם אינו מאובחן כראוי, מטופל בתרופות שבמקרה הטוב אינן מועילות.

 

אבחון

ניתן לבצע בדיקת אלרגיה לקפאין על העור, אולם לא בכל המקרים בדיקה זו תיתן תוצאה נכונה, שכן לפעמים מדובר ברגישות ולא באלרגיה, ולפעמים הרגישות אינה מתבטאת על גבי העור. בכדי לדעת אם הסימפטומים שאתם חווים קשורים לרגישות לקפאין יש לנקוט בפעולות הבאות:

  • ראשית – היו קשובים להופעת הסימפטומים, וזהו האם הם קשורים לצריכת קפאין. שימו לב לכך שקפאין נמצא במגוון מרכיבי מזון ולא רק בקפה. מזונות נפוצים בהם קיים קפאין הם שוקולד ומוצריו, קקאו ותה. בדקו רשימת מרכיבים לאיתור קפאין במוצרים שונים.
  • אם שמתם לב לקשר בין הסימפטומים שאתם חווים וצריכת קפאין, הימנעו מצריכת קפאין למשך 5 ימים לפחות, ושימו לב לשינויים בסימפטומים. אם יש הקלה ושיפור, כנראה שמדובר ברגישות לקפאין.

 

ליווי מקצועי

ניתן לבצע את הבדיקה בכוחות עצמכם, ואם אתם  מספיק בטוחים בעצמכם, או בעלי רקע והבנה בתזונה ורגישויות למזון, אבחון עצמי יכול להיות אפשרות טובה עבורכם. יחד עם זאת, לא לכל  אחד יש רקע וידע נדרשים, ותמיד מומלץ להיוועץ בבעל מקצוע מנוסה, ולזכות לתמיכה, הדרכה וליווי. אם אתם חושבים שיתכן ואתם סובלים מרגישות לקפאין, כדאי לפנות למומחה לייעוץ ואבחון תזונתי ולטיפול ברגישויות למזון, כדי להבטיח אבחון וטיפול מיטביים.